News

SOS Polonia

Rozszerzenie Wspólnoty Europejskiej o nowe kraje w maju 2004 doprowadziło do przyjazdu wielu migrantów z Europy Wschodniej szukających pracy w Wielkiej Brytanii. Wiele z nowoprzybyłych osób wciąż potrzebuje pomocy w:zrozumieniu brytyjskiego systemu, prawa, sposobu życia przezwyciężaniu izolacji i dezorientacji w nowym kraju stworzeniu pełnej spokoju, bezpieczeństwa i sukcesów społeczności bez granic językowych, wyznaniowych ora narodowościowychPoczątek życia migranta w nowym kraju nigdy nie jest prosty. To tak jakby przedzierać się przez “dżunglę” nieznanych praw i regulacji, zwyczajów i pułapek. Dlatego powinniśmy dzielić się naszą wiedzą i doświadczeniem, wspierać się nawzajem i rozwiewać wątpliwości.Dlatego tu jesteśmy!Jeśli czujesz się obcy w mieście, pracy czy też w szkole, toniesz w morzu pytań i wątpliwości, chcesz z kimś porozmawiać – zadzwoń lub wpadnij do nas powiedzieć nam co cię trapi: http://www.sospolonia.net/warsztaty/?lang=plMoże nie mamy gotowej recepty na wszystkie twoje problemy, ale wskażemy ci kompetentne osoby, urzędy oraz ułatwimy ci pierwszy kontakt z nimi lub pomozemy napisać list.To, co robimy może się wydać kroplą w morzu, ale przecież gdyby nie krople, nie byłoby morza…
SOS Polonia
SOS Polonia
KLIK
Klub Internetowy SOS Polonia
zaprasza w najbliższy czwartek, 21 listopada 2019 roku o godzinie 18.30 na kolejne, szóste spotkanie.
Czy przyglądaliście się Państwo czasami swojemu telefonowi komórkowemu – smartfonowi? Nasz klubowy instruktor Piotr mówi, że w smartfonie zamknięty jest dorobek wynalazców wielu wieków.
Ten mały, mieszczący się w dłoni przedmiot mieści w sobie trudne do policzenia i niemożliwe do zobaczenia (kilka tysięcy cieńsze od włosa) ścieżki, polączenia, tranzystory, procesory. Każdy przepływający przez nie impuls to informacja. Tysiące, miliony impulsów, to tyle samo informacji. To
się w głowie nie mieści...
Keep calm! I przyjdź do naszego Klubu. Poćwiczymy łączenie się z internetem, instalowanie i obsługę wybranych aplikacji w telefonie.
Umiejętne korzystanie z komputera i internetu daje wiele korzyści, otwiera nowe możliwości. Warto się tego nauczyć, niezależnie od wieku, bo internet jest dla WSZYSTKICH.
Klub Internetowy SOS Polonia to nie tylko nauka, ale także spotkanie w miłej atmosferze, okazja do nawiązania nowych kontaktów, sposób na odstresowanie i relaks. Na naszych klubowiczów zawsze czeka kawa, herbata i drobny poczęstunek.
A więc przypomnijmy:
Spotykamy się w czwartek, 21 listopada 2019 r, o godz. 18.30 w SOS Polonia.
Na klubowe zajęcia można zapisać się biurze SOS Polonia lub telefonicznie dzwoniąc na numer
02380233722 w poniedziałek w godz. 10.00-16.00, we wtorek godz. 10.00-17.00 oraz w sobotę w
godz. 10.00-14.00. Zgłoszenia można przesyłać także mailowo: info@sospolonia.net i za
pośrednictwem sms wysyłając wiadomość na numer 078 165 24 987.
Można też po prostu przyjść w najbliższy czwartek o 18.30 i dołączyć do grupy.

Dobrowolny wkład uczestników kursu wynosi 3 funty
Serdecznie zapraszamy!
SOS Polonia
SOS Polonia
KLIK
Klub Internetowy SOS Polonia
zaprasza w najbliższy czwartek, 14 listopada 2019 roku o godzinie 18.30 na kolejne, piąte spotkanie.

Whatsapp, Viber czy Skype? Komunikatory – co to takiego, jak się nimi posługiwać? Jak gromadzić kontakty i nie pogubić się w nich? Jak nie dać się zwariować...
Wystarczy wstąpić na nasze klubowe spotkanie. Jak zwykle razem będziemy poznawać komputer i jego funkcje. Poćwiczymy łączenie się z internetem, instalowanie i obsługę wybranych aplikacji w telefonie.
Umiejętne korzystanie z komputera i internetu daje wiele korzyści, otwiera nowe możliwości. Warto się tego nauczyć. Wiek nie ma tu nic do rzeczy, bo internet jest dla WSZYSTKICH – nie dajmy sobie wmówić, że jest inaczej!
Klub Internetowy SOS Polonia to nie tylko nauka, ale także spotkanie w miłej atmosferze, okazja do nawiązania nowych kontaktów, sposób na odstresowanie i relaks. Na naszych klubowiczów zawsze czeka kawa, herbata i drobny poczęstunek.

A więc przypomnijmy:

Spotykamy się w czwartek, 14 listopada 2019 r, o godz. 18.30 w SOS Polonia.
Na klubowe zajęcia można zapisać się biurze SOS Polonia lub telefonicznie dzwoniąc na numer 02380233722 w poniedziałek w godz. 10.00-16.00, we wtorek godz. 10.00-17.00 oraz w sobotę w godz. 10.00-14.00. Zgłoszenia można przesyłać także mailowo: info@sospolonia.net i za pośrednictwem sms wysyłając wiadomość na numer 078 165 24 987.
Można też po prostu przyjść w najbliższy czwartek o 18.30 i dołączyć do grupy.
SOS Polonia
SOS Polonia
KLUB FILMOWY SOS POLONIA
Dziękujemy serdecznie wszystkim za przybycie do ODEON Cinemas na wczorajszy pokaz polskiego filmu "Legiony". Cieszymy się, że mogliśmy się spotkać z Państwem na pokazie tego własnie filmu w dniu naszego Święta Niepodległości.
Mamy nadzieję, że spotkamy także wkrótce na kolejnych seansach dobrego polskiego kina w ramach rozpoczynającego działalność Klubu Filmowego SOS Polonia.
Informacje o kolejnych pokazach będę zamieszczane na Facebook i naszej stronie internetowej.
Zapraszamy!
SOS Polonia
SOS Polonia
Uprzejmie informujemy, że następna wizyta konsularna odbędzie się dopiero na poczatku 2020 roku. Jak tylko będzie wiadomo bardziej dokładnie, będziemy Państwa informować.
SOS Polonia
100 year anniversary of Poland regaining independence - Polish in Southampton celebrate
We are SOS Polonia, a registered charity in Southampton working with the migrant community. 11 November 2018 marked 100 years since Poland regained independe...
youtube.com
SOS Polonia
SOS Polonia
11 LISTOPADA - ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚĆI
Dziś w południe czasu polskiego, w 101. Rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, w wielu miejscach w Polsce i na świecie nasi rodacy staną do odśpiewania Hymnu Polskiego. Dlatego dziś przypominamy tekst Mazurka Dąbrowskiego.
Nośmy w pamięci i naszych sercach słowa naszego Hymnu. Łączą nas one z pokoleniami Polaków, którzy marzyli o niepodległej Rzeczypospolitej i walczyli o Nią, święcie wierząc w słowa:
„Jeszcze Polska nie zginęła, kiedy my żyjemy...”

Szczęśliwego Święta Niepodległości!